Zapraszamy na Przystaniowy Kiermasz!!!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kochani! 
Już w tą sobotę 21.10.2023 zapraszamy Was na Przystaniowy Kiermasz- na przetrwanie naszej Przystani. Jak wiecie zmagamy się z poważnymi kłopotami finansowymi i próbujemy się ratować w każdy możliwy sposób. Każdy może wziąć udział i dorzucić swoją cegiełkę do ratowania domu 500 zwierząt. Wiele pięknych rzeczy czeka. Jeśli macie w domu jakieś nietrafione prezenty możecie zabrać je ze sobą a my przemienimy je w realną pomoc dla zwierząt ❤️ Czekamy na Was od godziny 11:00 do 16:30 🙂 Mamy nadzieję, że się widzimy i wspólnie uratujemy Przystań ! ❤️

Mamy do zapłacenia ponad 2 tysiące za wodę… Błagamy o pomoc…

Sprawa jest pilna i nagląca. Przyszedł nam kolejny duży rachunek za wodę- ponad 2500zl. Pełne lato, żar leje się z nieba, wszyscy szukają ochłody, wszyscy mają ogromne pragnienie. Nasze zwierzęta to w większości schorowane staruszki. Chcą pić, chcą się chłodzić wodą. Na wodzie nie da się oszczędzać. Niezależnie od pory roku zwierzęta piją, ale latem zawsze to pragnienie jest większe, do tego baseny z wodą, żeby mogły się chłodzić, kąpiele... Kiedy jest to jeden pies, czy kot nikt tego nie widzi w rachunkach, chociaż w dzisiejszych czasach każdy to odczuje ale kiedy jest to kilkaset zwierząt, w tym większość koni, krów to tej wody dużo ubywa, co odbija się na rachunkach. Do tego dochodzą czynności porządkowe, mycie, szorowanie, pranie.

Nie możemy oszczędzać na wodzie. Nasze zwierzęta to schorowane istoty, które potrzebują zaspokajać pragnienie. Woda to życie i bez wody nasze przytulisko nie przetrwa nawet kilku dni.
A jeśli nie zapłacimy rachunku, woda zostanie odcięta. Borykamy się z problemami finansowymi od dłuższego czasu… nie damy rady bez Was.
Kochani, wiemy, że na naszych stronach pojawia się wiele próśb o pomoc.
Przytulisko utrzymywane jest jedynie z darowizn od dobrych ludzi. Nasze zwierzęta wsparcie znajdują jedynie w Was, przyjaciołach Przystani Ocalenie. Nie mają nikogo poza Wami. I po raz kolejny bardzo prosimy o wsparcie dla nich. Pomóżcie zapewnić im dostęp do wody. Pomóżcie opłacić rachunek za wodę.

Można też wpłacić bezpośrednio na nasze konto:
91 1050 1399 1000 0022 0998 2426 z dopiskiem "Na wodę”
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy

Z góry dziękujemy za pomoc i każde udostępnienie…❤️

➡️Klik⬅️

Krasulka wyruszyła w drogę do Przystani Ocalenie

Kochani,
Krasulka - krówka na której transport ostatnio zbieraliśmy wyruszyła z nami do Przystani Ocalenie. Nie obyło się bez łez… Były łzy pożegnania właścicieli i były nasze łzy wzruszenia. W tych czasach takie pożegnania należą do rzadkości. To było tak smutne pożegnanie a jednocześnie tak piękne, że na samo wspomnienie szklą się nam oczy.
,,Od 15 lat z nami była ,teraz kiedy przyszły problemy zdrowotne ,nie chcemy żeby poszła na rzeź. Kilka razy już po nią byli i chcieli kupić od nas na mięso, ale my nie daliśmy na rzeź. Chcemy żeby żyła”- taka postawa właścicieli zwierzęcia takiego jak krowa jest wręcz niespotykana. Z jednej strony bardzo nam przykro, że Krasulka musiała opuścić swój ukochany dom i kochających ludzi a z drugiej czujemy ogromną radość, że jednak są na tym świecie krowy, które mają dobre życie. Krasulka miała naprawdę dobre. Jest ogromna, dobrze odżywiona, w jej oczach nie widać strachu. To było ich 15 wspólnych lat... Dzisiaj po 15 latach Krasulka zaczyna nowe życie w Przystani Ocalenie.

Kochani prosimy o pomoc dla Krasulki.
Może ktoś zechce zakupić jej lizawkę oraz warzywa w Przystaniowym sklepiku? Żeby umilić jej najbliższe dni, które będą dla niej bardzo trudne i przepełnione tęsknotą za domem…

✅lizawkę można zamówić tutaj:➡️Klik⬅️

Nasz adres:

Przystań Ocalenie
Ul. Kombatantów 134
43-229 Ćwiklice
501-241-784

‼️Paczkomat‼️
Ul. Zawadzkiego 3
43-229 Ćwiklice
501-241-784
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krasulce ogrom radości sprawi:

➡️ Marchewka Klik
➡️ Buraki:Klik

➡️ Kapusta:Klik

Nie będzie dodatkowych kosztów za dostawę, a podopieczni Przystani Ocalenie dostaną pyszności. Prosimy, aby w formularzu dostawy wpisać swój adres. Tylko w taki sposób będziemy wiedzieć od kogo są zakupy. (Nie martw się nie zostaną wysłane do Ciebie!) Jeśli wolisz pozostać anonimowy lub mieszkasz za granicą, prosimy o wpisanie naszego adresu.

Można też wpłacić kilka złotych na ten cel:
91 1050 1399 1000 0022 0998 2426 z dopiskiem "dla Krasulki"
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
Dla przelewów zagranicznych: Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW
link bezpośredni do płatności PayPal dostępny w zakładce " jak możesz pomóc" na naszej stronie www.przystanocalenie.pl lub wskazując adres email odbiorcy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z góry dziękujemy, za każdą pomoc ❤

Krowa może żyć!

Kochani kilka dni temu zadzwonił telefon a w nim błagalny głos proszący o pomoc… Nie znajdzie się jakieś miejsce? Proszę weźcie do siebie , to dobra krowa żal na mięso oddać. Chcemy żeby żyła.
Tyle lat była ze starszym Panem,który niestety z powodów zdrowotnych nie może już dłużej się nią zajmować. Oddamy za darmo...tylko przyjedźcie zabierzcie,żeby nie oddać na mięso.
No i co zrobić? Sami mamy bardzo ciężko.
Ale co zrobić,w obliczu dramatu człowieka i zwierzęcia. Nie często się zdarza,żeby ktoś chciał zadbać o dalszy los swojego zwierzęcia, żywiciela rodziny. Szczególnie w przypadku takich zwierząt jak krowy czy inne zwierzęta gospodarskie. Udało nam się zorganizować jedno jedyne miejsce. Dlatego też chcemy pomóc,ale niestety żeby tam pojechać potrzebujemy środków finansowych na paliwo i chociaż na początek na utrzymanie tej krówki. Czy możemy liczyć na Waszą pomoc?

✅link do zbiórki:➡️Klik⬅️

Można też wpłacić kilka złotych na ten cel:
Konto : 91 1050 1399 1000 0022 0998 2426 z dopiskiem "dla krowy”
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
Dla przelewów zagranicznych:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW
link bezpośredni do płatności PayPal dostępny w zakładce " jak możesz pomóc" na naszej stronie www.przystanocalenie.pl lub wskazując adres email odbiorcy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Można też pomóc kupując tapetę- wysyłając sms o treści OCALENIE na numer:

Numer 7248- koszt sms-a 2,46 zł z VAT

Numer 7420 -koszt sms-a 4,92 zł z VAT

Numer 7928- koszt sms-a 11,07 zł z VAT

Z góry pięknie dziękujemy za każdą pomoc <3

Indi ocalona!

Kochani…
Dzięki Waszemu wsparciu udało się ocalić siwą bezimienną klacz, która otrzymała na nowe życie nowe imię- Indi. Na zbiórce udało się uzbierać na jej życie i transport. Niestety dużo brakuje jeszcze na leczenie, które jest bardzo potrzebne dlatego jej zbiórka zostaje przedłużona bo sami nie damy rady. Każdy grosik, który od teraz będzie wpadał na zbiórkę będzie przeznaczony na diagnostykę i leczenie Indi. Jej stan jest bardzo poważny, jest niedożywiona, zaniedbana, wychudzona i niestety chora… Jest też bardzo wycofana, nie szuka kontaktu z człowiekiem, raczej od niego stroni. Nie wiemy ile wspólnego czasu przed nami ale wiemy, że teraz musimy dać jej wszystko co najlepsze. Indi nie ma nic swojego. Bardzo prosimy o kilka rzeczy dla Niej- kantar, musli, mesz, witaminy, lizawkę oraz trawokulki. Każda jedna rzecz będzie dla nas ogromną pomocą… Poniżej podajemy przykładowe linki:

✅musli można zamówić tutaj: ➡️Klik⬅️

✅mesz tutaj:➡️Klik⬅️

✅witaminy tutaj:➡️Klik⬅️

✅lizawkę tutaj:➡️Klik⬅️

✅trawokulki tutaj:➡️Klik⬅️

✅kantar tutaj:➡️Klik⬅️

Nasz adres:

Przystań Ocalenie
Ul. Kombatantów 134
43-229 Ćwiklice
501-241-784

‼️Paczkomat‼️
Ul. Zawadzkiego 3
43-229 Ćwiklice
501-241-784
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Można też wpłacić grosika na ten cel:
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
Konto : 91 1050 1399 1000 0022 0998 2426
z dopiskiem "dla Indii "
Dla przelewów zagranicznych:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW
link bezpośredni do płatności PayPal dostępny na prawym pasku z menu naszej strony www.przystanocalenie.pl lub wskazując adres email odbiorcy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z całego serca dziękujemy, za każdą pomoc.

Z góry dziękujemy, za każdą pomoc!

12 urodziny Filipka!

Dziś wielki dzień w Przystani!

12 urodziny Filipka! ❤️❤️❤️

Podarujesz mu urodzinowe marchewki?

Kochany Filipku, nasz łobuzie, dziś życzymy Ci wszystkiego co najpiękniejsze, abyś wiele wiele lat mógł cieszyć się życiem i zdrowiem w naszej Przystani, żeby nigdy niczego Ci nie brakowało i żebyś zawsze był taki cudowny jaki jestes teraz. Bardzo Cię kochamy i cieszymy się, ze to u Nas się urodziłeś i wyrosłeś na takiego pięknego konia ❤ Twoja mama Zuzia jest z Ciebie bardzo dumna...

Filip urodził się w Przystani Ocalenie. Jego matkę Zuzię, wykupiliśmy w Skaryszewie w 2011 roku. Dla handlarzy źrebna klacz, oznacza jedynie wyższą cenę za mięso. Nie mają żadnych oporów, ani wyrzutów sumienia.
Filip to jeden z niewielu koni w naszym przytulisku, który nie ma złych doświadczeń z człowiekiem. Jest szczęśliwy, wolny od dnia swoich narodzin. Zuzi, mimo długiej walki o jej zdrowie nie udało się uratować. Jednak dzięki Filipkowi, pamięć o tej dzielnej matce, długo będzie żyła w naszych sercach. Filipek obchodzi swoje kolejne urodziny, z całego serca prosimy o prezencik dla niego w postaci marchewki którą uwielbia. W naszym Przystaniowym sklepiku jest promocja, może ktoś zechce mu zakupić. Filip ogromnie się ucieszy.

Filip czeka na marchewki. Można wysłać 2 złote na kilogram marchwi lub zamówić w Przystaniowym sklepiku :

➡️Marchewki dla Filipa⬅️
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
Konto : 91 1050 1399 1000 0022 0998 2426
z dopiskiem "Urodziny Filipka"
Dla przelewów zagranicznych:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW
link bezpośredni do płatności PayPal dostępny na prawym pasku z menu naszej strony www.przystanocalenie.pl lub wskazując adres email odbiorcy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dziękujemy <3