Czasem jedyne co mamy w życiu to nadzieja, trzymamy się jej mocno. Liczymy na lepsze jutro. To jedyne, co trzyma nas przy życiu, co pozwala nam oddychać, codziennie zmagać się z trudami jakie serwuje nam los. Każdy z Was zna nadzieję. Są na tym świecie takie istoty, które zostały odarte z wszystkiego… z godności, zdrowia… na samym końcu tracą nadzieję. Widać to w oczach. Ten smutek, ten ogrom poczucia beznadziei jest widoczny w Jego oczach. On wygląda jakby już nie wierzył w lepsze jutro… jakby nic dobrego nie miało się wydarzyć… wygląda jakby było mu to obojętne.
Jego perspektywy nie malują się zbyt kolorowo, ba nawet nie są czarno białe…to sama czerń, rozpacz, strach i ogromny ból. Stoi w skupie koni rzeźnych, niebawem zostanie załadowany do transportu i pojedzie do rzeźni… Nie ma żadnych szans na cud, na to, że w skupie pojawi się ktoś i kupi go do szkółki czy w inne miejsce. On się do tego już nie nadaje. Jest bardzo chory. Jest po ciężkim ochwacie, bardzo dużo leży. Konieczny jest dobry kowal, dobra opieka i miłość. Wtedy być może wróci mu nadzieja, wróci chęć do życia… ale najpierw potrzebuje szczegółowej diagnostyki.

To wszystko będzie ogromnie dużo kosztować, nie wiemy, czy uda mu przywrócić zdrowie i sprawność, ale nie możemy go zostawić samego… nie potrafimy pozwolić aby umierał w ogromnym cierpieniu i poczuciu osamotnienia. Właśnie w dwudziestą rocznicę powstania Komitetu Pomocy dla Zwierząt dowiedzieliśmy się o nim. I nie potrafilibyśmy spojrzeć w lustro, gdybyśmy go tam zostawili. Bo przecież nie można świętować, nie można się cieszyć, kiedy się wie, że on tam leży w skupie… i nie liczy już na nic dobrego. Postanowiliśmy spróbować… Bardzo liczymy, że nam pomożecie, że razem wlejemy w Jego serce nadzieję, że zawalczymy o lepsze jutro dla Niego.
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
nr konta : 91 1050 1399 1000 0022 0998 2426
z dopiskiem "Ocalenie"
Dla przelewów zagranicznych:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW
link bezpośredni do płatności PayPal dostępny w zakładce " jak możesz pomóc" na naszej stronie www.przystanocalenie.pl lub wskazując adres email odbiorcy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Można też pomóc wysyłając smsa
o treści OCALENIE na numer:
Numer 7248- koszt sms-a 2,46 zł z VAT
Numer 74567- koszt sms-a 4,92 zł z VAT
Numer 79567- koszt sms-a 11,07 z VAT
DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC <3