Lenka otaczający świat poznaje sercem. Świetnie odczytuje emocje i intencje ludzi i innych stworzeń. Jest ciekawa świata i dość towarzyska. Jednak starannie wybiera sobie tych, którym ufa. Kiedy zaufa, obdarza człowieka najpiękniejszym psim uśmiechem i merdaniem ogonka. Jest piękną, mądrą i całkowicie niewidomą sunią. Czasem jeszcze jej się zdarzy na coś wpaść, kogoś potrącić. Jeszcze nie zna swojego domu, na tyle, żeby poruszać się po nim swobodnie. Wiemy, że to kwestia czasu, bo już po kilku dniach, wie gdzie stoi jej miseczka i gdzie może się położyć. Lena to młodziutki piesek o nieznanej przeszłości. Najprawdopodobniej urodziła się niewidoma. Trafiła do schroniska, w którym było około 600 psów. Ze względu na swoją niepełnosprawność, dla własnego bezpieczeństwa musiała tam być przypinana. Wpadała na inne psy, które reagowały agresywnie. Cudowne dziewczyny, które tam pracują, wiedziały, że to nie jest dobre miejsce dla niej. Jednak nie miały możliwości stworzenia jej odpowiednich warunków. Szukały Lenie domu, ale jej niepełnosprawność dyskwalifikowała ją w oczach kolejnych osób. Zostaliśmy poproszeni o zabranie Lenki do nas. Jak odmówić w takiej sytuacji?
W Przystani Ocalenie jest kilka niewidomych zwierząt. Wiedzieliśmy, że będziemy potrafili zaopiekować się Leną i stworzyć odpowiednie środowisko dla niej. Nie potrafiliśmy odmówić schronienia tej cudnej psinie. Mimo trudnej sytuacji materialnej, Lena zamieszkała u nas.
Po tych zaledwie kilku dniach kochamy ją wszyscy. Jest uroczą suczką, jej psi uśmiech rozświetla najbardziej ponury dzień. Poznaje swój nowy dom, spacerowe tereny, z każdym dniem stawia kroki coraz pewniej, z każdym dniem, coraz piękniej się uśmiecha.
Lena potrzebuje kilku rzeczy. Potrzebuje swojego materacyka, kocyka, mokrej karmy, bardzo lubi też różnego rodzaju smakołyki, może ucieszy się z czegoś mięciutkiego, do czego będzie mogła się przytulić. Przyda się też grosik na jej utrzymanie.
Nasz adres: Przystań Ocalenie, ul. Kombatantów 134, 43-229 Ćwiklice
Numer telefonu 501241784
Wsparcie finansowe dla Leny prosimy kierować na nasze konto:
91 1050 1399 1000 0022 0998 2426 z dopiskiem "Dla Leny"
Komitet pomocy dla Zwierząt
Organizacja Pożytku Publicznego
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy