Nie dała rady. Miała 25 lat i jej organizm nie poradził sobie z chorobą. Dokładnie 10 lat temu została ocalona. Zawsze przed Bożym Narodzeniem próbujemy ocalić życie. W 2006 roku ocaliliśmy Gwiazdkę. Z Waszą pomocą. Wtedy wiele osób było zaangażowanych w jej ratowanie. Dzięki Waszemu wsparciu, Waszej pomocy podarowaliśmy Gwiazdeczce pięknych 10 lat życia. Wypełnione były jedzeniem, odpoczywaniem i brykaniem po pastwisku. Miała przyjaciółkę, z którą spędzała każdą chwilę. Nigdy jej nie zostawiała nawet na chwilę, teraz ją opuściła na zawsze…

Wierzymy, że była szczęśliwa. Każdy przejaw jej akceptacji, czy zaufania przyjmowaliśmy z ogromną radością. Kochaliśmy ją i okazywaliśmy jej tą miłość na tyle, na ile nam pozwalała. Walczyliśmy do końca i wierzyliśmy, że się uda. Niestety tak jak Gwiazdka pojawiła się na Boże Narodzenia, tak tuż przed nim odeszła… Biegnij Maleńka na Wiecznie Zielone Pastwiska, tam spotkasz wiele życzliwych Ci istot, a my jeszcze kiedyś się spotkamy.
Dziękujemy każdemu, kto wspierał Gwiazdkę – dobra myślą, gestem, czy pomocą materialną. Szczególnie dziękujemy Pani Doktor Marcie Sablik i Panu Doktorowi Pawłowi Golonce wraz z całym zespołem za troskliwą opiekę do samego końca.