W Ćwiklicach po pięknej zimie, pozostało tylko wspomnienie. Właściwie w ciągu jednej nocy prawie wszystko stopniało. Zrobiło się ciepło, do tego padał deszcz. Ilość wody jest tak duża, że ziemia nie jest w stanie więcej przyjąć. Grunt wypycha wodę, a ta stoi na placu, podchodzi pod końskie boksy.
I niestety wdziera się do nich. 11 boksów naszych koni zostało zalanych. Sytuacja jest bardzo trudna. W Przystani nie mamy wolnych miejsc, do których moglibyśmy przeprowadzić konie. Nasze starowinki są zdezorientowane. Pod kopytami jest mokro i obrzydliwie, a przecież one są przyzwyczajone do suchych, czystych boksów. Do tego woda i błoto to prosty przepis na poślizgnięcie się i upadek, co dla konia, może być bardzo niebezpieczne. Nasze dziadeczki czasem potrzebują położyć się i odpocząć. Teraz nie mają takiej możliwości. A lubią sobie poleżeć, poskubać siano. Wilgoć nie służy nikomu, ale szczególnie uprzykrza życie tym zwierzętom, które mają problemy z układem oddechowym lub stawami. Potrzebujemy ogromne ilości piasku. Od rana walczymy, staramy się coś zaradzić. Dziś zakupiliśmy 3,5 tony piasku. Mieliśmy nadzieję, że tyle wystarczy. Z piasku już nic nie zostało, a miejsc, które wymagają zabezpieczenia jest jeszcze wiele.
Prognozy pogody też nas przerażają. Na jutro i pojutrze zapowiadane są opady. Zarówno śniegu, jak i deszczu ze śniegiem. Bardzo Was prosimy o wsparcie w zakupieniu piasku. Na ten moment, już wiemy, że potrzebujemy przynajmniej 15 ton piasku. Niestety możliwe, że jutro będzie potrzeba go więcej. Serdecznie prosimy o pomoc. Tona piasku kosztuje 45 złotych. Prosimy o podarowanie 5 złotych na worek piasku, każdego, kto może pomóc.

Więcej zdjęć, kliknij tutaj

Komitet Pomocy dla Zwierząt

ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
Konto : 91 1050 1399 1000 0022 0998 2426
z dopiskiem "Piasek"
Dla przelewów zagranicznych:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW
link bezpośredni do płatności PayPal dostępny na prawym pasku z menu naszej strony www.przystanocalenie.pl lub wskazując adres email odbiorcy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dziękujemy za każdą pomoc, za każdy grosik !