Starość jest trudna dla każdego. Zdradzać zaczyna własne ciało i odmawiać posłuszeństwa. Wzrok nie jest taki jak dawniej, uszy nie słyszą tak dobrze, węch zaczyna być omylny, a łapy często się rozjeżdżają. Stare psy stają się bezbronne jak szczenięta. Cykl życia zatacza krąg i staruszki potrzebują takiej samej ilości opieki, troski, miłości i czułości, co psie dzieci. Jednak wiele starych psów, nie może liczyć na spokojne odchodzenie wśród kochających ludzi. Tak było z Molierem. Ma około 15 lat i leży przy schroniskowej budzie i czeka, aż odejdzie… bo nie widzi nadziei na inny los. Jest bardzo chory. Ma podejrzenie nowotworu. Na adopcję ma zerowe szanse. Kilka lat temu, ze schroniska wzięliśmy starsza Kamę z nowotworem, żyła u nas zaledwie kilka miesięcy, ale była wtedy najszczęśliwszym psem na świecie. Miała swój kocyk, swój materacyk, uwielbiała być głaskana po łapce. Wykorzystała to życie do ostatniej chwili, wycisnęła z tych kilku miesięcy tyle radości, tyle miłości, ile się dało. I chcielibyśmy dać szansę na dobre chwile Molierowi. Nie chcemy, żeby odchodził na betonie, przy budzie. Serce nam pęka, kiedy patrzymy na tego psiaka. Chcemy go przytulić do serca, dać mu trochę radości, ale nie udźwigniemy sami kosztów leczenia, opieki weterynaryjnej…

Mamy nadzieję, że znajdą się osoby, które zechcą nam w tym pomóc, że wśród przyjaciół Przystani są ludzie o wielkiej empatii, które tak jak my, będą chciały podarować Molierowi odrobinę szczęścia na koniec życia… mimo, że to przecież nieopłacalne, nieekonomiczne… ale przecież radości, miłości, wlania nadziei w małe psie serduszko, nie zastąpią żadne pieniądze.
Bez pieniędzy jednak sobie nie poradzimy. Molier będzie musiał jechać do kliniki, aby go zdiagnozować, wzmocnić i dać mu siłę, która pozwoli mu skorzystać z uroków życia. Nie wiemy jak długo będzie żył… ale wiemy, że chcemy mu podarować miejsce w naszym przystaniowym domu i sercu.

 

Link do zbiórki dla Moliera: https://www.facebook.com/donate/2454800268129261/

Wpłaty prosimy kierować na nasze konto:
91 1050 1399 1000 0022 0998 2426
z dopiskiem "Dla Moliera"
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
Dla przelewów zagranicznych:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW
link bezpośredni do płatności PayPal dostępny w zakładce " jak możesz pomóc" na naszej stronie www.przystanocalenie.pl lub wskazując adres email odbiorcy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyślij sms o treści OCALENIE na:
numer 7248- koszt sms-a 2,46 zł z VAT
numer 74567- koszt sms-a 4,92 zł z VAT
numer 79567- koszt sms-a 11,07 z VAT
Z góry dziękujemy za każdą pomoc ❤